"Tylko ludzie z charakterem mogą zbudować lepszy świat"

[Aleksander Kamiński]

Aleksander Kamiński jest naszym patronem, ale poza tym pedagogiem, harcerzem, instruktorem ZHP, twórcą metodyki zuchowej. To on natchnął nas do pracy z dziećmi, aby wiedzieli i czuli, że "nie w tym jest wart człowiek, co przemyślał i co przeżył, ale co zrobił dobrego na świecie...dzielność jest fundamentem charakteru". Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Aleksandra Kaminskiego znajduje się w dzielnicy Biały Kamień. Szkoła istnieje od wielu lat i szczyci się wieloma tradycjami. Niezbyt duży, ale funkcjonalny i przytulny budynek sprawia, że dzieci czują się tu bezpiecznie. Nasza szkoła jest niedużą placówką, dzięki czemu uczeń nie jest w niej anonimowy. Nauczyciele traktują każde dziecko indywidualnie, nikt nie pozostaje niezauważony. O ich wszechstronny rozwój troszczy się 20 nauczycieli. Opiekę zapewnia także pedagog szkolny, wychowawcy na świetlicy szkolnej i pielęgniarka szkolna. Dzieci uczą się w 11 oddziałach szkolnych oraz w oddziale przedszkolnym, czyli "zeróweczce". Wychowanie w naszej szkole oparte jest na działaniach zmierzających do wszechstronnego rozwoju dziecka. Poprzez odpowiednie działania staramy się, aby uczniowie stali się kreatywnymi, mądrymi, życzliwymi ludźmi, którzy w dorosłym życiu nie będą mieli problemów z nawiązywaniem kontaktów, wykorzystywaniem własnych umiejętności i podejmowaniem narzuconych przez życie wyzwań. Ponadto dzieci mają możliwość nauki w klasach o profilu sportowym z dodatkową ilością zajęć sportowych – ogólnorozwojowych w klasach 1-3 oraz zajęć siatkarkich w klasach 4-6.
PONADTO SZKOŁA ZAPEWNIA:
- naukę w systemie jednozmianowym, czyli od godziny 8.00;
- wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycielską;
- opiekę świetlicową od godziny 7.00 do 16.30;
- opiekę pielęgniarki;

- specjalistyczną opiekę nad dziećmi mającymi trudności w nauce (zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze, zajęcia korekcyjno - kompensacyjne);
- zajęcia pozalekcyjne dostosowane do potrzeb i zainteresowań dzieci, min.: zespół taneczny "Bambaju", koło fotograficzne, klub "Ósemeczka", koło szachowe;
- możliwość uczestniczenia w harcerskiej przygodzie z 6 Wałbrzyską Drużyną Harcerską "Skauci" lub Gromadą Zuchową "Klan Urwisów";
- zajęcia sportowe w nowo wyremontowanej sali gimnastycznej;

- zajęcia informatyczne w pracowni komputerowej;
- sale lekcyjne wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny, taki jak: tablica interaktywna, rzutniki multimedialne, telewizory;
- salę zabaw dla najmłodszych uczniów;

- plac zabaw na terenie szkoły;
- stołówkę szkolną z możliwością wykupienia obiadów, gotowanych na miejscu;
- udział dzieci w licznych konkursach szkolnych, miejskich i powiatowych oraz zawodach sportowych, nierzadko zakończonych sukcesami;
- naukę pływania dla uczniów kl. II – III prowadzoną przez specjalistę na basenie;

- bogate w imprezy i uroczystości życie szkolne (Pasowanie na ucznia, Andrzejki, Kiermasz Świąteczny, Kamykowe Potyczki itp.);
- miłą, ciepłą, przyjazną atmosferę.
Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty szczególnie dzieci uzdolnione sportowo. Od września 2015 roku w szkole funkcjonuje Siatkarski Ośrodek Szkolny pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.