Witamy na oficjalnej stronie internetowej
Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6
im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu.

Znajdziesz tutaj informacje o szkole, uczniach, nauczycielach i innych aspektach naszej działalności. Poznasz dotychczasowe działania oraz plany na przyszłość. W dziale Galerie możesz zapoznać się ze zdjęciami i filmami ilustrującymi życie Naszej Szkoły. A rodzice znajdą ważne informacje pod pozycją Dla rodziców.

W dniu 22 maja 2017 r. w Starej Kopalni odbyła się uroczystość „MAM I ZNAM SWOJE PRAWA” zorganizowana przez uczniów naszej szkoły. Honorowy patronat nad uroczystością objął Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak oraz Prezydent miasta Wałbrzycha Pan dr Roman Szełemej. Uroczystość miała na celu podsumowanie działań podjętych w naszej szkole w tym roku szkolnym. Głównym założeniem działań było zapoznanie dzieci ze światem ich praw i obowiązków, które zostały nadane im przez państwo ,oraz zwrócenie uwagi na poczucie godności ludzkiej, wyrabianie szacunku i tolerancji dla każdego człowieka i uświadomienie dzieciom, że ludzi nie można różnicować ze względu na płeć, kolor skóry czy pochodzenie oraz ze prawa i obowiązki mają wszyscy ludzie. Podczas uroczystości zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, w którym wzięły udział szkoły podstawowe. Nagrody w Konkursie zwycięzcom wręczył Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak i Prezydent Miasta dr Roman Szełemej. Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowały krótki program artystyczny oparty na tekście prekursora praw dziecka Janusza Korczaka pt: ”Król Maciuś I”. Na koniec pedagog Pani Karolina Buczkowska zaprosiła zaproszonych gości do przyłączenia się do wspólnej realizacji programu „Mam i znam swoje prawa” i podjęcia działań w wałbrzyskich szkołach w nowym roku szkolnym 2017/2018. Po uroczystości odbyło się spotkanie dzieci z Rzecznikiem Praw Dziecka oraz słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.

logo 30 minut

facebook

Powiększ czcionkę

A- A A+

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com